Centrum

Centrum Sint - Niklaas


Misintenties week 39    September 2019

Zondag 29 september om 11:00u.

Voorgeschreven collecte voor de Media

Familie Sacré – VanGool

 

Dinsdag  1 oktober in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 2 oktober in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 3 oktober in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 4 oktober in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 38    September 2019

Zondag 22 september om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Moonen

Gesticht jaargetijde Albert Ceelen en Maria Vangerven

Gesticht jaargetijde Ceysens – Donckers en zonen

Gesticht jaargetijde Toine Donckers

Albert Alders en Lena Geunes, dochter en schoondochter

Lennie Kwanten

 

Dinsdag 24 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 25 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 26 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 27 september in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 37    September 2019

Zondag 15 september.

Geen misviering.

Dag van de landbouw Grote Heide om 10:00u. een misviering.


Dinsdag 17 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 18 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 19 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 20 september in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 36    September 2019

Zondag 08 september om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Overleden familie Bloemen – Monten

Bob Maesen

Delphine Verlinden en schoonzoon Ludo Daniëls

Jaak en Mieke Truyens -  Fransen, dochter Madeleine en zoon Guido

 

Dinsdag 10 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 11 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 12 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 13 september in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 35    September 2019

Zondag 01 september om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Elise Jalon, Mia en Lei

Gesticht jaargetijde Theodoor Giesbers en Marida Neeskens

Marina Vanhout

Wies Cools


Dinsdag 3 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 4 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 5 september in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 6 september in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 34    Augustus 2019

Zondag 25 augustus om 11:00u.

Voorgeschreven collecte: De christelijke opvoeding

Gerard Kuppens en Drika Bloemen, Michel, Pierre , Marc

Familie Van Houdt-Van Gool

Kris Plessers, familie Plessers - Vanherck, familie Veekmans - Schepers


Dinsdag 27 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 28 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 29 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 30 augustus in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 33    Augustus 2019

Zondag 18 augustus om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Louis Vrolix en Jeanne Fiten

Gesticht jaargetijde Vinken-Janssen Leo en Sibylle en Gerda Vinken

Familie Czanik-Vanhout

Jaarmis André Knevels

 

Dinsdag 20 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 21 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 22 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 23 augustus in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 32    Augustus 2019

Zondag 11 augustus om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Familie Poelmans-Theuwen-Meekers-Conings

Gesticht jaargetijde L. Slenders en P. Leyssen

Mathilde Vanlitsenburg, Jan Alders, Josfien Alders

Marina Vanhout


Dinsdag 13 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 14 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 15 augustus om 11:00u. Feest van Maria ten Hemel opgenomen

Gesticht jaargetijde Jean Baptist Raets en familie Claes

Gesticht jaargetijde Jef en Jacqueline Swinnen-Laukens

Gesticht jaargetijde Henri Bollen en Liza Duisters

Gesticht jaargetijde Jan Umans en Jeanne Laukens

Gesticht jaargetijde Catje Van Baelen

Gerard Beckers en Célie Kuppens en afgestorvenen van hun familie

 

Vrijdag 16 augustus in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 31    Augustus 2019

Zondag 04 augustus om 11:00u.

Gesticht jaargetijde  Leo en Sibylle Vinken-Janssen en dochter Gerda

Gesticht jaargetijde Carolina Ceulen

Gesticht jaargetijde Theo Dirkx en Jeanne Verlinden

Gesticht jaargetijde Marcel Kellen en Louisa Vanderstraten; Germaine Kellen en Jef Maes

Irène Geenen

Pierre De Corte

Louis Schevernels


Dinsdag 6 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 7 augustus in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 8 augustus  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 9 augustus in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 30    Juli 2019

Zondag 28 juli om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Jan Donckers

Jacoba en Willem Joosten, Jaak Joosten en Catho Vanhoudt, Jan Vanhout

Jeanne Van Gool

Pierre De Corte


Dinsdag 30 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 31 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 01 aug. in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 02 aug. in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Parochiesecretariaat:

Het parochiesecretariaat dat normaal open is op vrijdagnamiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur, is gesloten in de maand augustus.

Voor iedereen een deugddoende vakantie!

Misintenties week 29    Juli 2019

Zondag 21 juli om 11:00u.

Bob Maesen


Dinsdag 23 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 24 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 25 juli  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 26 juli in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 28    Juli 2019

Zondag 14 juli om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Henri Winters en Eliza Schonkeren en Hendrik Winters en Elisabeth Alders

Gesticht jaargetijde echtgenoten Guillaume Eerdekens – Maria Hermans

Gesticht jaargetijde Hendrik Swusten en Jozefien Smolders, Pieter Swusten en Catharina Fransen


Dinsdag 16 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 17 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 18 juli  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 19 juli in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

PAROCHIENIEUWS

Misintenties week 27    Juli 2019

Zondag 07 juli om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Henri Craeghs en Maria Claes

Gesticht jaargetijde Martha Michiels, Jaak Baken en familie

Gesticht jaargetijde Pierre Jalon en Liza Bogaers, Mia Jalon en Lei Jalon

Gesticht jaargetijde Ballings


Dinsdag 9 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 10 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 11 juli  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 12 juli in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Parochiesecretariaat: Het parochiesecretariaat dat normaal open is op vrijdagnamiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur, is gesloten in de maand augustus.

Voor iedereen een deugddoende vakantie!

Misintenties week 26    Juni 2019

Zondag 30 juni om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Henri Beelen en Louisa Bormans en José Beelen

Delphine Verlinden en schoonzoon Ludo Daniëls

Jaarmis Jaak Bloemen-Van Hoof, zonen en schoondochter


Dinsdag 2 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 3 juli in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 4 juli  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 5 juli in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

PAROCHIENIEUWS

~neerpelt
~Eerste Communie Centrum
~okra centrum
~Lectoren mét de pastoor
~De lectoren
~Verdelen van de taart

Misintenties week 25    Juni 2019

Zondag 23 juni.


Dinsdag 25 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 26 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 27 juni  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 28 juni in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

PAROCHIENIEUWS

Vormselviering.

Zondag (Pinksteren) 9 juni had de Vormselviering plaats.

23 jongeren vierden samen met hun familie en de parochie hun Vormsel

Wij als parochiegemeenschap wensen hen en hun ouders proficiat !

en wij willen alle vrijwilligers bedanken voor hun inzet !


Misintenties week 24    Juni 2019

Zondag 16 juni  om 11:00u.

Dankviering: Eerste communiekanten en Vormelingen

Voorgeschreven collecte: Noden in ons Bisdom

Jaarmis Albert Bancken

Domien de Corte

Fhilomena Steemans

Jan en Jeanne Umans-Laukens

 

Dinsdag 18 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 19 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 20 juni  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 21 juni in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS


Misintenties week 23    Juni 2019

Zondag 09 juni  om 11:00u. Pinksteren

Vormselviering: parochies Centrum, Lille en Grote Heide

De Vormheer is E.H. Albert Vanbuel een gewezen  Belgisch missionaris en bisschop in Centraal Afrika

Henri Vansummeren     

Gesticht jaargetijde Noël Martin en Constance Borgerhoff

Familie Maesen-Winters


Dinsdag 11 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 12 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 13 juni  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 14 juni in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Eerste Communieviering

Zondag 26 mei was er de mooi verzorgde eerste communieviering.

17 Kinderen vierden samen met hun familie en de parochie hun eerste communie.

Wij als parochiegemeenschap wensen hen en hun ouders proficiat !

en wij willen alle vrijwilligers bedanken voor hun inzet !

Misintenties week 22    Juni 2019

Zondag 02 juni  om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Jan Theuwkens en Mathilde Verlinden

Gesticht jaargetijde Peter Bloemen en Philomena Monten

Gesticht jaargetijde Pierre Timmers

Gerard Maes en Jaak en Maria Maes-Meuris

Theo Van Baelen

István Krammerhoffer en Terezia Haasz


Dinsdag 4 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 5 juni in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 6 juni  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 7 juni in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

OKRA CENTRUM EN OKRA BOSEIND GINGEN SAMEN OP BEDEVAART NAAR HEPPENEERT.

Okra Neerpelt centrum samen met Okra boseind zijn op bedevaart geweest naar Heppenneert , op 15 mei. Het was weer geslaagd , met een vijftigtal leden , waaronder ook onze proost pastoor Innocent. Na een lekker tas koffie met koffiekoek heeft Innocent de eucharistieviering opgedragen. Omstreeks13 u hebben we genoten van een lekker aspergermenu in restaurand Oppenhof in Kessenich ,vervogens hebben wij uitleg gekregen over het witte goud (aspergers), bij boer Johan Driessens in Molenbeersel. De boer heeft ons nog getrakteerd op lekkere asperge hapjes die hij voor ons zelf klaar maakte.

Omstreeks 18u waren we allen moe en voldaan en was het richting huiswaarts.

Anny Dolders.

Misintenties week 21    Mei 2019

Zondag 26 mei  om 11:00u.

Eerste Communie

Familie Van Gool - Wouters


Dinsdag 28 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 29 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 30 mei  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 31 mei in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


 

PAROCHIENIEUWS


Misintenties week 20    Mei 2019

Zondag 19 mei  om 11:00u.

Voorgeschreven collecte: De wereldnoden

Gesticht jaargetijde Jules Balis en Kaatje Aerts

Gesticht jaargetijde Leopold Swusten en Betsie Smeets en familie Swusten – Smeets

Gesticht jaargetijde Jozef Verduyckt en Helena Craeghs

Gesticht jaargetijde Jozef Swinnen en Pauline Hoeks en Toine Janssen

Bob Maesen

Albert Alders en Lena Geunes en dochter en schoondochter

Delphine Verlinden en schoonzoon Ludo Daniëls

Jaarmis Frans Winters en dochter Noëlla

 

Dinsdag 21 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 22 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 23 mei  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 24 mei in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

PAROCHIENIEUWS

Bedankje  voor de lectoren van het Centrum

Naar jaarlijkse gewoonte kwamen de lectoren van het centrum, op donderdagavond 2 mei, samen bij de pastoor in de pastorie.


Hilda, Nelly, Mina, José, Heidi, Monique, Mia en Lieve. Scott was die dag jarig, maar zal er volgende keer zeker bij zijn. Mina is de coördinator van de groep, zij stelt de beurtrol op voor de

wekelijkse lezingen in de kerk.


Allereerst trakteerde een kersverse 60-jarige met een (of enkele) glaasje bubbels.               

Er werd heen en weer gepraat en gelachen. Even later kwam de goesting in iets lekkers en Mina zette een heuse taart top tafel, die ze eigenhandig gebakken en versierd had.           

Dat was smullen! De pastoor zorgde voor lekkere koffie. Het was een ongedwongen sfeer,

de boog moet niet altijd gespannen staan.                                                                                           

De avond was zó voorbij en ze hopen volgend jaar op weer zo’n uitnodiging.


Iedereen kreeg nog als “bedankje”, vanwege de parochie, een mooie rode roos.                     

Voor de heren was er een doosje pralines voorzien.

Bedankt allemaal!

Misintenties week 19    Mei 2019

Zondag 12 mei  om 11:00u.

Gesticht jaargetijde Hendrika Boonen en Jan Ruttens

Gesticht jaargetijde Henri, Ron en Eliane Janssen en Maria Cools

Gesticht jaargetijde Elisa Driesen en Albert Claessen

Jan Vanhout, Jaak Joosten en Catho Vanhoudt, Jacoba en Willem Joosten

Gerard Follon

Dinsdag 14 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 15 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 16 mei  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 17 mei in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

Misintenties week 18    Mei 2019

Zondag 05 mei  om 11:00u.

Jaarmis Jan Pellens – Anna Van Houdt en dochter Mia en schoonzonen

Gesticht jaargetijde familie Creemers - Dumortier

 

Dinsdag 7 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 8 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 9 mei  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 10 mei in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

Misintenties week 17    April 2019

Zondag 28 april  om 11:00u.     Beloken Pasen

Gesticht jaargetijde Willem Kerkhofs en Maria Jannis

Jeanne en Marie-Louise Van Gool

Jaarmis Antoon Bollen - Maria Umans, Mia, Jan, Maurice

Jaak en Mieke Truyens - Fransen en dochter Madeleine en zoon Guido


Dinsdag 30 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 1 mei in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 2 mei  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 3 mei in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

Misintenties week 16    April 2019

Zondag 21 april  om 11:00u.      Pasen

Gesticht jaargetijde Felix Claes en Maria Cordens

Gesticht jaargetijde Jaak Verschaeken en Eliza Bloemen

Gesticht jaargetijde Gust Kemps en Lena Claes, familie Kemps-Weckx en Claes - Stevens

Gesticht jaargetijde familie Willems-Barbieux en Charles Ostyn

Gesticht jaargetijde Frans Evers

Mathilde Vanlitsenburg, Jan Alders, Pierre Meekers

Jaarmis Simon Theuwis - Bertha Ceysens, Jenny, Mia

 

Maandag 22 april Paasmaandag

11.00 u. Geen intenties

 

Dinsdag 23 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 24 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 25 april  in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen

 

Vrijdag 26 april in het rusthuis

09.30 u. voor de overledenen


Misintenties week 15    April 2019

Zondag 14 april  om 11:00u.      Palmzondag

6de zondag in de veertigdagentijd.

Voorgeschreven collecte: Tweede collecte Broederlijk delen

Patricia Vansummeren

Bob Maesen

Jaarmis Jan Bax en Catho Jansen

Familie Cuypers - Vandael en zoon Noël

 

Dinsdag 16 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

14.30 u. Boeteviering in de kerk van het  Boseind

 

Woensdag 17 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 18 april  Witte Donderdag

09.30 u. in het rusthuis voor de overledenen

19.00 u. Instelling van de Eucharistie met voetwassing

door communicanten en de vormelingen in de kerk van het Boseind

 

Vrijdag 19 aprilGoede Vrijdag

15.00 u. Kruiswegviering in de kerk van het centrum

19.00 u. Avondviering met kruishulde in de kerk van het centrum



Misintenties week 14    April 2019

Zondag 07 april  om 11:00u.

5de zondag in de veertigdagentijd.

Alfons Vanhoudt en Petronella De Groot en familie

Gesticht jaargetijde Leopold Keunen en Maria Wijnen

Gesticht jaargetijde Theodoor Giesbers en Marida Neeskens en Helena Giesbers

Gesticht jaargetijde familie Huybreckx- Vanlommel, Antoon Vlemmix en Francisca Huybreckx

Gesticht jaargetijde  Maria Kuppens en Antoon Beckers

Gesticht jaargetijde Noots Slegten Clercx

Gesticht jaargetijde Wouters- Evers

Familie Nouwen - Pareyns en Jos Van Bael

 

Dinsdag 9 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 10 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 11 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 12 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen


Misintenties week 13    Maart 2019

Zondag 31 maart  om 11:00u.

4de zondag in de veertigdagentijd

Voorgeschreven collecte: Eerste collecte Broederlijk delen

Verkoop van wenskaarten ten voordele van Broederlijk delen aan de kerkdeur

11.00 u. Gesticht jaargetijde Jan Vanderhoydonck en Maria Van Baelen

Irène Geenen

 

Dinsdag 2 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 3 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 4 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 5 april in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Schoolviering in de veertigdagentijd.

De schoolviering  in de veertigdagentijd van de Jaak Tassetstraat – Neerpelt centrum werd  verzorgd door de leerlingen van klas 5 A. Deze viering ging door op vrijdag 15 maart. 

Deze viering droeg als thema: Kiemkracht, wat een pracht!

 

Deze tekst uit de schuldbelijdenis vat eigenlijk de hele eucharistieviering samen:

 

God, soms draaien we ons weg van de zon en negeren een warm gebaar.

Daardoor liggen we dwars en hebben we geen oog meer voor elkaar.

We groeien niet meer naar het licht en verbergen ons gezicht.

Laat ons het opnieuw proberen en ons terug naar het goede keren.


Naamopgave en kruisoplegging

Het was een mooie viering, voorgegaan door Pastoor Innocent en welkom geheten door

de eerste Communiekanten en Vormelingen. “Welkom, welkom”, klonk de vriendengroet. “Welkom, welkom samen is het goed”.                                                                                

Onze pastoor vertelde over het thema “Broederlijk Delen”, waarvan de slogan deze week is:  “roepende stilte”. Een oproep om in stilte te bidden, maar ook om in stilte te bezinnen en misschien een nieuwe weg in te slaan.

Al de kinderen, zowel eerste communiekantjes als vormelingen, zegden hun naam,  klaar en duidelijk. Met die naam worden ze geroepen om als jonge christenen op weg te gaan.

De kruisjes voor de vormelingen werden aangebracht door de eerste communiekantjes.

Het kruis kan als een schaduw over hun leven vallen, maar het laat hen ook ervaren dat onze God er altijd is om ons te steunen.

Het gezamenlijk “Onze Vader”, met de communiekantjes en de pastoor rond het altaar was een stemmig moment in deze viering.

Zo zetten ze samen de tocht verder naar hun eerste communie en hun vormsel.

De volgende viering waar ze samen met alle kinderen van de hele federatie voor de viering mogen instaan is op Witte Donderdag op 18 maart om 19.00 uur in de kerk van het Boseind.

Misintenties week 12    Maart 2019

Zondag 24 maart  om 11:00u. Derde zondag in de veertigdagentijd

Gesticht jaargetijde Jos Van Werde en Agnes Kellen

Maria Wouters

Edmond Van Gool

 

Dinsdag 26maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 27 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 28 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 29 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Aswoensdag

In de voormiddag was er een viering met aswijding in het rusthuis.

Pastoor Innocent wijdde er ook de as voor de andere parochies die pas in de in de avond hun viering hadden. Vele residenten kwamen om een askruisje.

In de avond was er een viering in de kerk van het centrum. Bij het binnen komen werden er 2 steken (soort hoed) voor het altaar geplaatst. De vrienden van De Gezellen Van Taxandria waren goed vertegenwoordigd, dit onder leiding van Prins Jos de vierde en Prinses Lieve de eerste, ook de jeugdprinsen Jetze en Britte waren aanwezig. De lezingen en voorbeden werden gedaan door de prins en zijn gevolg.

Een greep uit de teksten:

Kijk eens in de spiegel naar je eigen gezicht

-niet naar je haren of naar je make-up-

Kijk verder en dieper…

Je woont achter je gezicht.

Aan je gezicht kan men je kennen.

Heb je een masker op dat je aanpast,

naar de omstandigheden?

Hard en koud,

voor hen die onder je staan,

vleiend en poeslief naar boven toe.

Met een standaardglimlach voor de verkoop,

of omdat je ervoor betaald wordt.

Vrolijk in de bar, onverschillig op school.

Uitdagend in het verkeer en gesloten thuis?

Je woont achter je gezicht…

Wij mensen dragen heel dikwijls een masker

waarachter we ons verbergen.

Is deze dag niet een uitnodiging

om vanaf nu het masker af te werpen

en eerlijk te zijn tegenover God en de medemens?

Je gezicht moet de open en eerlijke spiegel zijn

van je binnenkant.

Pas dan kun je echt ten volle leven. 

 

Met het askruisje op hun voorhoofd, bewust van de kleinheid van de mens,  en van zijn breekbaarheid, gingen allen de veertigdagentijd tegemoet.

Op het einde van de viering nodigde Pastoor Innocent De Gazellen Van Taxandria uit om deze mooie traditie verder te zetten en in ere te houden.

Dank aan pastoor Innocent voor het voorgaan in deze mooie viering, ook dank aan de prinsen en hun gevolg. Dank aan iedereen voor hun inzet voor deze mooie viering.

Een fijne en volhoudende vastentijd.

Misintenties week 11    Maart 2019

Zondag 17 maart  om 11:00u. Tweede zondag in de veertigdagentijd

Naamopgave en kruisoplegging voor eerste communicantjes en vormelingen


Gesticht jaargetijde Mietje Meus en Albert Renckens

Gesticht jaargetijde Gerard Beckers en Cecilia Kuppens en familie Kuppens – Van Lindt en familie

Gesticht jaargetijde overledenen van de familie Bloemen – Monten

Gesticht jaargetijde Familie Clercx – Bôn, T. Clercx en M. Leva

Gesticht jaargetijde Michel Tutelaars en Elisabeth Snoeckx

Gesticht jaargetijde Constance Borgerhoff en Noël Martin

Gesticht jaargetijde Jan Hermans en familie

Gesticht jaargetijde ter ere van de Heilige Jozef

Jaarmis Mia Vansummeren – Claes

Maria Cox – Pieter Stevens en kinderen

 

Dinsdag 19 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 20 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 21 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 22 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

Misintenties week 10    Maart 2019

Zondag 10 maart om 11:00u.

Eerste zondag in de veertigdagentijd

Bob Maesen

Jaarmis Anna Van Houdt - Jan Pellens – Jef Janssenswillen en dochter Mia en schoonzonen

Toine Vaesen

 

Dinsdag 12 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 13 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 14 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 15 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

13.30 u. Schoolviering: Veertigdagentijd – Kiemkracht, wat een pracht!

Misintenties week 9     Maart 2019

Zondag 3 maart

11.00 u. Gesticht jaargetijde Frederik Brouwers, Jaak Dreesen en Liza Kinable

Gesticht jaargetijde Jean Verhoeven en Christina Esch

Gesticht jaargetijde Jaak Vanhout

Jan Vanhout, Jaak Joosten en Catho Vanhoudt, Jacoba en Willem Joosten

 

Dinsdag 5 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 6 maart Begin van de veertigdagentijd

09.30 u. As wijding in het rusthuis

Voor de overledenen

19.00 u. Aswoensdagviering

 

Donderdag 7 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 8 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

Misintenties week 8      februari 2019


Zondag 24 februari

11.00 u. Gesticht jaargetijde Alfons Hanuset

Gesticht jaargetijde Marieke Vanhout, Jacobus Geunes en kinderen

Jozef Coumans en Petronella Bollen, kinderen en schoonkinderen

Jozef Daelemans en Elisa Alders

Karel Cox en zoon Ludo

Frans Van Baelen en Jos Rens

 

Dinsdag 26 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 27 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 28 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 1 maart in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen



Misintenties week 7      februari 2019

 

Zondag 17 februari

Voorgeschreven collecte: Kerkopbouw in Vlaanderen

11.00 u. Gesticht jaargetijde Aalmoezenier Sooi Willems

Gesticht jaargetijde Maria Kuppens en Antoon Beckers

Familie Ras – Vanherk

Jaarmis Barbara Van Mierlo, Leo Vaesen

Theo Kuppens en Pieter Kuppens en Alda Verbakel

Albert Alders en Lena Geunes en dochter en schoondochter

 

Dinsdag 19 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 20 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 21 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 22 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen


PAROCHIENIEUWS

Lichtmisviering 3 februari  - Centrum                                                                                           

Op zondag 3 februari, één dag na het feest van Lichtmis, kwamen een grote groep van eerste communicantjes en vormelingen naar de Sint-Niklaas kerk om deze viering te verzorgen. De ouders en de kindjes die het voorbije jaar gedoopt zijn werden door de doopcatechisten uitgenodigd om te komen meevieren en de kinderzegen te ontvangen. Ze mochten na de dienst het aandenken aan hun doopsel  in ontvangst komen nemen. Dit aandenken, een wijwatervaatje, met daarop hun naam, mocht het hele jaar in de kerk blijven zodat we altijd konden zien wie er gedoopt was. De kinderen van de lagere school kregen in de klas van de doopcatechisten een uitnodiging mee. Het was dan ook druk in de kerk op 3 februari.

Pastoor Innocent kent er wat van om de kinderen op hun gemak te stellen en de aandacht erbij te houden. Niet alleen de kinderen, maar ook de ouders, peters en meters, grootouders, oma’s en opa’s werden regelmatig aangesproken. De kinderen deden enorm hun best om de teksten goed te lezen.                                                                                                          

 Ook deelnemen aan de lichtjesstoet was voor hen een teken: ”Zo brengen we letterlijk licht in de kerk en bij mekaar”.                                                  

Tijdens het gesprek met de kinderen wisten ze te vertellen dat er met Lichtmis pannenkoeken gegeten worden. De vorm en kleur van de pannenkoeken worden gezien als een verwijzing naar de zon en het licht, volgens de uitleg van de pastoor.                              

Het Onze Vader werd gezongen terwijl pastoor Innocent met de eerste communicanten een kring vormde rond het altaar.                                                                                                    

 De viering was ten einde en een receptie stond klaar, om de pastoor en de mensen de kans te geven mekaar persoonlijk te ontmoeten en te bemoedigen. De volgende viering speciaal voor de eerste communicantjes en vormelingen is op zondag 17 maart om 11.00 uur. We kijken er erg naar uit.




Misintenties week 6      februari 2019

 

Zondag 10 februari om 11:00u.

Jan Cuyvers – Timmers, kinderen en schoonkinderen

Gesticht jaargetijde Nelly Geunes

Mia Vansummeren – Claes

Familie Truyens – Thys – Daniëls

Jaarmis Jet Triki en Tinus Bax

 

Dinsdag 12 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 13 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 14 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 15 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen



Misintenties week 5 februari 2019

 

Zondag 3 februari

Lichtmisviering met kinderzegen, verzorgd door de eerste communiekantjes en de vormelingen

11.00 u. Gesticht jaargetijde Godfried Smits, Adriana Loenders

Gesticht jaargetijde Frans Vrijsen en Anna Vanhout

Gesticht jaargetijde Henri Theuwis

Familie Dilissen - Driesen en familie Vanhees – Kums

Jaarmis Maria Hulsbosch en Lambert Leyssen

 

Dinsdag 5 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 6 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 7 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 8 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Dopen: Waar kan je terecht in 2019 voor?

Het centrum: 1ste zondag van elke maand

Boseind: 13 januari; 12 mei; 8 september

Grote Heide: 10 februari; 9 juni; 13 oktober

Herent: 10 maart; 14 juli; 10 november

Sint-Huibrechts-Lille: 14 april; 11 augustus; 8 december

Contactpersoon doopsels: Nelly Joosten: tel. 011/64.87.20 of per mail: joosten.petronella@telenet.be

Misintenties week 4 januari 2019

 

Zondag 27 januari

11.00 u. Jaarmis Gerard Kuppens

Gesticht jaargetijde Petrus Lamers

Gesticht jaargetijde Constance Borgerhoff en Noël Martin

Jaarmis Felix Biddeloo en Helena Molemans, Annie Biddeloo – Jan Biddeloo

 

Dinsdag 29 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 30 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 31 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 1 februari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen


Misintenties week 3 januari 2019

 

Zondag 20 januari

11.00 u. Jaarmis Henri Vansummeren

Jozef Coumans en Petronella Bollen, kinderen en schoonkinderen

Imelda Van Tendeloo

 

Dinsdag 22 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 23 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 24 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 25 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen


Misintenties week 2 januari 2019

 

Zondag 13 januari

Voorgeschreven collecte: Kerk in Centraal Afrika

11.00 u. Philomena Steemans

Jaarmis Romain Ceulemans

Laura Balis

 

Dinsdag 15 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Woensdag 16 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Donderdag 17 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

 

Vrijdag 18 januari in het rusthuis

09.30 u. Voor de overledenen

LIGHT & POWERFUL

TABLET

SHOP NOW